Mary, Queen of Scots

Stáhnout Mary, Queen of Scots
Shlédnout Mary, Queen of Scots

Mary, Queen of Scots (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Mary, Queen of Scots (2013):

Informace o filmu Mary, Queen of Scots

Režie:

Thomas Imbach

Předloha:

Stefan Zweig (kniha)

Scénář:

Thomas Imbach, Andrea Staka, Eduard Habsburg

Kamera:

Rainer Klausmann

Hrají:

Sean Biggerstaff, Aneurin Barnard, Edward Hogg, Mehdi Dehbi, Tony Curran, Clive Russell, Joana Preiss, Bruno Todeschini, Roxane Duran, Pénélope Leveque, Rebecca Palmer, Gaia Weiss, Camille Rutherford, Ian Hanmore, Lukas Kubik, Ralph Gassmann

Mary, Queen of Scots (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Mary, Queen of Scots na ČSFD

59%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/341420-mary-queen-of-scots/Hlavní kandidát

Stáhnout Hlavní kandidát
Shlédnout Hlavní kandidát

Hlavní kandidát (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Hlavní kandidát (2018):

Hugh Jackman září v roli charismatického politika Garyho Harta ve strhujícím dramatu, příběhu o vzestupu a pádu senátora Harta, politika, který zaujal generaci mladých voličů a v roce 1988 byl považován za hlavního favorita na demokratickou prezidentskou nominaci. Jeho volební kampaň byla ale zastíněna zprávou o mimomanželském poměru s Donnou Rice. Bulvární i seriózní novináři poprvé v historii spojili své síly a senátor Hart byl donucen pod tíhou okolností volební boj vzdát. I přesto ale zanechal hlubokou a nesmazatelnou stopu v americké politice i na světové scéně.(Bontonfilm)

Prezidentská kampaň amerického senátora Garyho Harta (Hugh Jackman) z roku 1988 je vykolejena obviněními z mimomanželského vztahu s Donnou Rice (Sara Paxton). Hart je americký senátor z Colorada, který byl hlavním kandidátem pro demokratickou prezidentskou nominaci v roce 1988, dokud americké noviny Miami Herald nevyšly na světlo světa s bombastickým příběhem o jeho milostné aféře doplněným o fotku Harta a Rice, kteří se zúčastnili jízdy jachtou s příhodným názvem Monkey Business.(AlfaNumerO)

Informace o filmu Hlavní kandidát

Režie:

Jason Reitman

Předloha:

Matt Bai (kniha)

Scénář:

Jason Reitman, Matt Bai, Jay Carson

Kamera:

Eric Steelberg

Hudba:

Rob Simonsen

Hrají:

Hugh Jackman, Vera Farmiga, Molly Ephraim, Kaitlyn Dever, J.K. Simmons, Sara Paxton, Ari Graynor, Bill Burr, Alfred Molina, Toby Huss, Kevin Pollak, Mike Judge, Tommy Dewey, Josh Brener, Jenna Kanell, Mark O'Brien, Jennifer Landon, Spencer Garrett, Alex Karpovsky, Mamoudou Athie, John Bedford Lloyd, Steve Zissis, Nyasha Hatendi

Producenti:

Helen Estabrook, Jason Reitman, Aaron L. Gilbert

Střih:

Stefan Grube

Scénografie:

Steve Saklad

Kostýmy:

Danny Glicker

(další profese)

Hlavní kandidát (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Hlavní kandidát na ČSFD

59%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/238105-hlavni-kandidat/John McCain: Komu zvoní hrana

Stáhnout John McCain: Komu zvoní hrana
Shlédnout John McCain: Komu zvoní hrana

John McCain: Komu zvoní hrana (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu John McCain: Komu zvoní hrana (2018):

Dokument z produkce HBO o senátoru Johnu McCainovi je exkluzivním portrétem jednoho z nejvlivnějších lidí v současné politice Spojených států. Uznávaný a zkušený senátor za stát Arizona byl do své funkce, kterou vykonává už 31 let, zvolen celkem šestkrát. S účastí ve filmu souhlasil krátce poté, co mu byla diagnostikována rakovina mozku, a poskytl bezprecedentní přístup do svého každodenního života ve Washingtonu i v arizonské Sedoně. V tomto obsáhlém dokumentu se mísí senátorův hlas z původních rozhovorů, komentářů a proslovů s archivními zpravodajskými a televizními záběry i dosud nespatřenými domácími nahrávkami a fotografiemi. Snímek také obsahuje rozhovory s rodinnými příslušníky, přáteli, kolegy a předními politickými osobnostmi. Bitva senátora McCaina s nádorem na mozku podtrhuje jeho bojovného ducha a odolnost, neboť i navzdory stále chatrnějšímu zdraví a znepokojivým prognózám pokračuje v tažení za záležitosti, ve které věří. Výsledkem je medailónek amerického samorosta, který sledoval a stále sleduje ty nejdůležitější cíle Spojených států.(HBO Europe)

Informace o filmu John McCain: Komu zvoní hrana

Režie:

George Kunhardt, Peter W. Kunhardt, Teddy Kunhardt

Kamera:

Clair Popkin

Hudba:

Gary Lionelli

Producenti:

George Kunhardt, Peter W. Kunhardt, Teddy Kunhardt

(další profese)

John McCain: Komu zvoní hrana (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu John McCain: Komu zvoní hrana na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/624000-john-mccain-komu-zvoni-hrana/Marie, královna skotská

Stáhnout Marie, královna skotská
Shlédnout Marie, královna skotská

Marie, královna skotská (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Marie, královna skotská (2018):

Bylo jí pouhých šest dní, když se po smrti otce stala Marie (Saoirse Ronan) skotskou královnou. V šestnácti přidala díky sňatku titul královny francouzské, ale když o dva roky později ovdověla, srdce ji odtáhlo domů. Osmnáctiletá dívka musela od počátku obhajovat svůj trůn před rebelujícími skotskými klany, navíc čelila otevřenému nepřátelství rodově spřízněné anglické královny Alžběty (Margot Robbie), jejíž vládu odmítala uznat. Averze to byla oboustranná, Alžbětě Marie vadila nejen jako vzpurná rivalka, ale i jako matka budoucího krále Jakuba. Anglická panovnice totiž v tomto směru měla z mnoha příčin jen mizerné vyhlídky. Na druhou stranu obě panovnice spojovala jejich izolovanost v prostředí tvořeném výhradně muži, díky němuž získaly vzájemné pochopení, dokonce i respekt. Britské ostrovy však byly pro dvě tak silné ženy příliš malé a obě to věděly. Otázkou bylo jen, která z nich se rozhodne udělat první krok k eliminaci té druhé, a jak moc je to bude bolet.(CinemArt)

Mala len šesť dní, keď sa po smrti otca stala Mária (Saoirse Ronan) škótskou kráľovnou. V šestnástich pridala vďaka svadbe aj titul francúzskej kráľovnej, ale keď o dva roky neskôr ovdovela, srdce ju odtiahlo domov do Škótska. Osemnásťročné dievča muselo od začiatku obhajovať svoj trón pred rebelujúcimi škótskymi klanmi, navyše čelila otvorenému nepriateľstvu rodovo spriaznenej anglickej kráľovnej Alžbety (Margot Robbie), ktorej vládu odmietala uznať. Averzia to bola obojstranná, Alžbete Mária vadila nielen ako spurná rivalka, ale aj ako matka budúceho kráľa Jakuba. Anglická panovníčka totiž v tomto smere mala z mnoho príčin len mizerné vyhliadky. Na druhú stranu obe panovníčky spojovala ich izolovanosť v prostredí tvorenom výhradne mužmi, vďaka ktorému získali vzájomné pochopenie, dokonca aj rešpekt. Britské ostrovy však boli pre dve tak silné ženy príliš malé a obe to vedeli. Otázkou bolo len, ktorá z nich sa rozhodne urobiť prvý krok k eliminácii tej druhej, a ako veľmi to bude bolieť.(CinemArt SK)

Škótska kráľovná Mary (Camille Rutherford) trávi detstvo vo Francúzsku, pretože sa očakáva, že sa stane aj vládkyňou Francúzska. Jej budúci manžel však zomiera a mladá vdova sa vracia do Škótska, ktoré je zdevastované vojnou s Angličanmi. Južným susedom horalov vládne Alžbeta, ktorá v Mary spočiatku vidí blízku priateľku, pred ktorou si môže otvoriť dušu. Mary sa opäť vydáva a porodí potomka dynastie. Z lorda Darnleyho (Aneurin Barnard), jej druhého manžela, sa vykľuje slaboch, a preto nečudo, že svoju životnú lásku nájde mladá kráľovná inde – v náruči grófa z Bothwellu (Sean Biggerstaff). Túžba byť s ním povedie Mary k tomu, že Darnleyho zavraždí a vydá sa za Bothwella. Škótska šľachta je z tohto skutku motivovaného slepou vášňou zdesená a ľud ju v jej snahe zvrhnúť Mary z trónu podporí. Ak chce zabrániť krvavej bitke, musí sa Mary svojej lásky vzdať. V zúfalstve poprosí o pomoc Alžbetu, na čo ju tá nechá uväzniť. Po takmer dvoch desaťročiach strávených v zlatej klietke sa začne črtať nádej na vyslobodenie, nech je akokoľvek neistá...(Incantator)

Informace o filmu Marie, královna skotská

Režie:

Josie Rourke

Předloha:

John Guy (kniha)

Scénář:

Beau Willimon

Kamera:

John Mathieson

Hudba:

Max Richter

Hrají:

Saoirse Ronan, Margot Robbie, Guy Pearce, David Tennant, Jack Lowden, Joe Alwyn, Gemma Chan, Martin Compston, Ismael Cruz Cordova, Brendan Coyle, Ian Hart, Adrian Lester, James McArdle, Maria Dragus, Eileen O'Higgins, Liah O'Prey, Simon Russell Beale, Alex Beckett, Paul Eryk Atlas

Producenti:

Tim Bevan, Eric Fellner, Debra Hayward

Střih:

Chris Dickens

Scénografie:

James Merifield

Kostýmy:

Alexandra Byrne

(další profese)

Marie, královna skotská (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Marie, královna skotská na ČSFD

56%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/349914-marie-kralovna-skotska/Tommy’s Honour

Stáhnout Tommy’s Honour
Shlédnout Tommy’s Honour

Tommy's Honour (2016) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Tommy's Honour (2016):

V St. Andrews ve Skotsku roku 1866 je patnáctiletý Tommy Morris (Jack Lowden) vášnivým golfistou, stejně jako jeho otec Tom Morris (Peter Mullan), legendární průkopník profesionálního golfu. "Old Tom" pečuje o greeny v golfovém klubu Golf Club of St. Andrews a vyrábí pro klub golfové hole. Je dvojnásobným vítězem prvního velkého golfového turnaje, The Open Championship, který založil v roce 1860. Také určil standard golfové hry na 18 jamek. Ale mladého Tommyho začíná rozčilovat, co a jak diktuje jeho otec, zejména v rychle se měnícím světě, v němž žijí. Tommy brzy zastíní svého otce, když vyhraje Open třikrát v řadě - stále ve věku teenagera. Jako temperamentní mladý golfista přitahuje ke sportu davy diváků a stává se prvním profesionálem cestujícím po golfových turnajích.(mac000)

Informace o filmu Tommy's Honour

Režie:

Jason Connery

Scénář:

Pamela Marin, Kevin Cook

Kamera:

Gary Shaw

Hudba:

Christian Henson

Hrají:

Sam Neill, Ophelia Lovibond, Jack Lowden, Peter Mullan, Max Deacon, Peter Ferdinando, Christopher Craig, Ian Pirie, Paul Reid, Iain Stuart Robertson, Benjamin Wainwright

Producenti:

Jim Kreutzer, Bob Last, Tim Moore

Střih:

John Scott

Scénografie:

James Lapsley

(další profese)

Tommy's Honour (2016) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Tommy's Honour na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/423333-tommy-s-honour/Poslední velký císař František Josef I. (TV film)

Stáhnout Poslední velký císař František Josef I. (TV film)
Shlédnout Poslední velký císař František Josef I. (TV film)

Poslední velký císař František Josef I. (TV film) (2016) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Poslední velký císař František Josef I. (TV film) (2016):

Mezi mocí a bezmocí.Podle svědectví císařova legendárního komorníka Eugena Ketterla se panovník neobával ani tak své smrti, jako toho, že umíráček jednou nebude vyzvánět pouze jemu, ale že do hrobu doprovodí i jeho říši. Ostatně císař se snažil dodržovat přísný pracovní režim i v posledních týdnech života. Ve zprávě ze dvora stálo: „V pondělí 21. listopadu 1916 po velmi trýznivé, bezesné noci, během níž císaře sužoval urputný kašel, seděl opět u psacího stolu, přestože se jeho stav zhoršil. Sotva dýchal a v důsledku vysoké horečky se celý třásl.“ Ketterl vzpomíná: „Když se jeho výsost konečně odebrala na lože, optal jsem se na další pokyny. Odvětil mě nahlas a zřetelně: „Ještě jsem svou práci nedokončil. Vzbuďte mne zítra o půl čtvrté jako obvykle.“ Téhož dne ve dvacet jedna hodin a pět minut ve svých sedmaosmdesáti letech císař zemřel.(Česká televize)

Informace o filmu Poslední velký císař František Josef I. (TV film)

Režie:

Ronald P. Vaughan, Roswitha Vaughan

Kamera:

Jonathan Vaughan

Hudba:

Clemens Nowak

Hrají:

císař František Josef I. (a.z.), Roman Danksagmüller (vyp.), Martin Loew-Cadonna, Monica Kurzel-Runtscheiner, Karl Vocelka, Georg Markus, Katrin Unterreiner

Poslední velký císař František Josef I. (TV film) (2016) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Poslední velký císař František Josef I. (TV film) na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/466612-posledni-velky-cisar-frantisek-josef-i/Stewart vs. Mitchum (TV film)

Stáhnout Stewart vs. Mitchum (TV film)
Shlédnout Stewart vs. Mitchum (TV film)

Stewart vs. Mitchum (TV film) (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Stewart vs. Mitchum (TV film) (2017):

Americký hrdina dvakrát jinak. Dvojportrét legendárních herců.James Stewart představoval většinou příkladné hrdiny, zatímco Robert Mitchum jejich protipóly. Oba vrstevníci patřili ve stejné době k největším hollywoodským hvězdám, ale zahráli si spolu jen jednou, a to ve filmu Hluboký spánek. Jamese Stewarta si pamatujeme z velkofilmů, jako Pan Smith přichází, Život je krásný či z Hitchcockových snímků Vertigo a Okno do dvora. Mitchum měl na svém kontě například tituly Noc lovce, Mys hrůzy či Ryanova dcera. Kromě Hlubokého spánku je pojila i doba úmrtí: rivalové stříbrného plátna zemřeli pouhý den po sobě: Mitchum 1. července 1997, Stewart pak o den později. Ve filmu na ně vzpomínají jejich nejbližší, především dcery.(Česká televize)

Informace o filmu Stewart vs. Mitchum (TV film)

Režie:

Gregory Monro

Hrají:

James Stewart (a.z.), Robert Mitchum (a.z.), Leonard Maltin

Stewart vs. Mitchum (TV film) (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Stewart vs. Mitchum (TV film) na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/667036-stewart-vs-mitchum/Fellini – neznámý příběh

Stáhnout Fellini – neznámý příběh
Shlédnout Fellini – neznámý příběh

Fellini - neznámý příběh (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Fellini - neznámý příběh (2013):

Federico byl světoznámým režisérem, Riccardo neznámým italským hercem. Mezi bratry panovaly neshody trvající přes čtyřicet let... Když se někde objeví jméno Fellini, většina lidí si okamžitě vybaví legendárního italského režiséra Federica. Federico měl však o rok staršího bratra, s nímž ho spojovala láska k divadlu a filmu. Riccardo Fellini (1922–1991) byl hercem, operním zpěvákem a režisérem. Pohlednému muži se ovšem nikdy nepodařilo vystoupit ze stínu slavnějšího bratra, v jehož „Darmošlapech“ si dokonce zahrál. Riccardova herecká filmografie, zahrnující ještě jeden známý film, a to Ferreriho „Včelí královnu“, je ovšem velmi krátká. A v té režijní dokonce najdeme jen jednu položku: v roce 1963 natočil Riccardo Fellini povídkový snímek Příběhy na písku. Není divu, že bratři se po většinu života příliš nestýkali. Dnešní dokument mapuje jejich rozdílné umělecké dráhy i rozporuplný vztah.(Česká televize)

Informace o filmu Fellini - neznámý příběh

Hrají:

Federico Fellini (a.z.), Riccardo Fellini (a.z.)

Fellini - neznámý příběh (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Fellini - neznámý příběh na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/660864-fellini-neznamy-pribeh/Adolf Born (TV film)

Stáhnout Adolf Born (TV film)
Shlédnout Adolf Born (TV film)

Adolf Born (TV film) (2016) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Adolf Born (TV film) (2016):

Dokumentární portrét milovaného ilustrátora dětských knížek a autora animovaných filmů.Mach a Šebestová, opice Žofka nebo Robinson Crusoe, námořník z Yorku. A stovky, možná tisíce dalších postav v animovaných filmech a knižních ilustracích. Úctyhodné dílo všestranného výtvarníka s mezinárodním renomé nás vždycky znovu okouzluje svým smyslem pro humor a fantazií, která svádí dohromady očekávatelné s nečekaným a vytváří barvitý, často bláznivý svět, ve kterém je nám dobře. Přes všechny paradoxy, které v něm jsou, má totiž řád. Takový je svět Adolfa Borna nejen na papíře, filmovém plátně či obrazovce. Nahlédnout do něj budeme moci díky dokumentárnímu portrétu režiséra Otakára M. Schmidta, jenž Adolfa Borna zachytil krátce před jeho odchodem v roce 2016.(Česká televize)

Informace o filmu Adolf Born (TV film)

Režie:

Otakáro Maria Schmidt, Jana Kristina Studničková

Scénář:

Otakáro Maria Schmidt

Hrají:

Adolf Born, Viktor Preiss

Adolf Born (TV film) (2016) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Adolf Born (TV film) na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/438379-adolf-born/Prince & Michael Jackson (TV film)

Stáhnout Prince & Michael Jackson (TV film)
Shlédnout Prince & Michael Jackson (TV film)

Prince & Michael Jackson (TV film) (2009) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Prince & Michael Jackson (TV film) (2009):

Podvratný živel rocku a nadtanečník popu. Od konkurence ke vzájemnému respektu.Jacksonovi patřili mezi první černošské idoly mládeže. Ztělesňovali mladický úspěch. Album „Off the Wall“ mělo přesah k uměleckému dílu. Producentem, obdobně jako u pozdějšího „Thrilleru“, byl jazzman Quincy Jones. Americká černošská hudba pocházela z jihu a z východního pobřeží, z měst, jako byl Detroit. Ale Prince byl z Minneapolisu a to všechny překvapilo. Během sedmdesátých let odešlo mnoho mladých z černošských čtvrtí na předměstí. Poslouchali rhythm and blues, ale taky rock, ten byl všudypřítomný. Díky tomu byli otevřenější. Hendrix a Sly Stone převrátili všechno vzhůru nohama. Prince dokázal spojit Slye a Hendrixe. Ale fungovalo to jen díky tomu, že sám byl všestranný muzikant.(Česká televize)

Informace o filmu Prince & Michael Jackson (TV film)

Hrají:

Prince (a.z.), Michael Jackson (a.z.), Lisa Coleman, Nelson George, Wendy Melvoin

Prince & Michael Jackson (TV film) (2009) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Prince & Michael Jackson (TV film) na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/645465-prince-michael-jackson/