Farmářova dcera

Stáhnout Farmářova dcera
Shlédnout Farmářova dcera

Farmářova dcera (1947) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Farmářova dcera (1947):

Romantická komedie vznikla podle divadelní hry finské autorky Helly Wuolijokiové, nazvané Juurakon Hulda (1937), což bylo původní jméno hlavní hrdinky. V rukou hollywoodských scenáristů se změnilo nejen jméno (i když skandinávský původ zůstal) ale i řada dalších náležitostí. Původně dost levicový (autorka byla mj. spolupracovnicí Bertolta Brechta) a feministický text se stal příjemným romantickým příběhem selského děvčete Katie (Loretta Youngová, oceněná Oscarem), jež svým zdravým rozumem nejprve ovlivní chod domácnosti svého zaměstnavatele (Joseph Cotten), který je shodou okolností svobodný, pohledný a navíc kongresman, a následně i věci veřejné. Katiin vstup do politiky je rázný a samozřejmě úspěšný. Upřímná mladá žena má z rodné farmy zakořeněny ty správné politické názory a dokáže je přesvědčivě podat i zdůvodnit, takže své politické odpůrce lehce převálcuje, i když nepoužívají právě čisté metody.
Snímek svým laděním připomíná některá díla Franka Capry (zejména Pan Smith přichází - 1939) a i když nedosahuje jejich úrovně, zůstává i po letech dobrou zábavou s trochou ponaučení.
Vedle oscarové Loretty Youngové nejvíc zaujmou Ethel Barrymoreová v úloze matriarchy politicky angažované rodiny a Charles Bickford jako moudrý majordomus. Epizodní roli jednoho z Katiiných bratrů si zahrál začínající Lex Barker, později známý coby Tarzan a v našich končinách zejména jako Old Shatterhand.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Farmářova dcera

Režie:

H.C. Potter

Scénář:

Allen Rivkin, Laura Kerr

Kamera:

Milton R. Krasner

Hudba:

Leigh Harline

Hrají:

Loretta Young, Joseph Cotten, Ethel Barrymore, Charles Bickford, Rose Hobart, Rhys Williams, Harry Davenport, William Harrigan, Tom Powers, Keith Andes, Lex Barker, Harry Shannon, Thurston Hall, Art Baker, Don Beddoe, James Arness, Anna Q. Nilsson, John Gallaudet, William B. Davidson, Cy Kendall, Frank Ferguson, William Bakewell, Charles Lane, Robert Clarke, Charles McGraw, Forrest J Ackerman, Bess Flowers, Mike Lally, Dale Van Sickel, Sam Harris, Franklyn Farnum, Larry Steers, Jessie Arnold, William Bailey, James Conaty, Sol Gorss, Jason Robards Sr., Florence Wix, Dick Rush, Tony Barrett, Jack Gargan, Sven Hugo Borg, Bud Wolfe (a.z.), Douglas Evans, Albert Cavens, Mary Newton

Producenti:

Dore Schary

Střih:

Harry Marker

Scénografie:

Albert S. d'Agostino

(další profese)

Farmářova dcera (1947) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Farmářova dcera na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/11588-farmarova-dcera/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *