Prince Avalanche

Prince Avalanche (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Prince Avalanche (2013):

Hrdiny nezávislé komedie, která získala Stříbrného medvěda na letošním Berlinale, jsou dva mladí silničáři, kteří pracují na opravě silnice uprostřed texaských lesů, poničených nedávným požárem. Dva povahově odlišní muži se zaplétají do osidel nevraživosti a teprve postupně se mezi nimi rodí porozumění… Hlavních rolí se ujali Paul Rudd a Emile Hirsch.(MFF Karlovy Vary)

Informace o filmu Prince Avalanche

Režie:

David Gordon Green

Scénář:

David Gordon Green

Kamera:

Tim Orr

Hudba:

David Wingo, Explosions in the Sky

Hrají:

Paul Rudd, Emile Hirsch, Lynn Shelton, Lance LeGault

Producenti:

David Gordon Green, Lisa Muskat, Derrick Tseng

Střih:

Colin Patton

Scénografie:

Richard A. Wright

Kostýmy:

Jill Newell

(další profese)

Prince Avalanche (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Prince Avalanche na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/321188-prince-avalanche/

Willow Creek

Willow Creek (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Willow Creek (2013):

Americký horor v štýle found-footage tentoraz vyrozpráva príbeh dvojice Kelly (Alexie Gilmore) a Jima (Bryce Johnson), ktorí sa vydávajú preskúmať slávnu Willow Creek, kde bol v roku 1967 zaznamenaný tajomný Bigfoot. Obaja sú pripravení odhaliť, či les ukrýva iba legendu alebo skutočnú bytosť.(Acrobat)

Informace o filmu Willow Creek

Režie:

Bobcat Goldthwait

Scénář:

Bobcat Goldthwait

Kamera:

Evan Phelan

Hrají:

Alexie Gilmore, Bryce Johnson, Peter Jason, Steven Streufert

Producenti:

Sarah de Sa Rego

Střih:

Jason Stewart

Kostýmy:

Sarah de Sa Rego

(další profese)

Willow Creek (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Willow Creek na ČSFD

34%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/346109-willow-creek/

Malý rytíř Trenk

Malý rytíř Trenk (2015) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Malý rytíř Trenk (2015):

Největším přáním desetiletého Trenka je stát se rytířem. Má spoustu odvahy, ale protože je to chlapec chudý, splnění jeho snu je téměř nemožné. Jeho rodinu zajme zlý sir Wertolt a Trenk se vydá se svým kamarádem, prasátkem Piggeldym, ji zachránit. Ve městě využije příležitosti a vymění si role se zbabělým Zinkem, který se nechce stát rytířem. V přestrojení pronikne na hrad Hohenlob, kde se vydává za rodinu tamního pána a stane se pážetem. Tekla, dcera hradního pána, se také vždy toužila stát rytířem, a tak přesvědčí Trenka, aby ji naučil všemu, co musí rytíř umět a znát. Nepředvídatelné okolnosti způsobí, že Trenk musí nahradit hradního pána v turnaji. Bohužel prohrává a Wertolt musí porazit draka. Trenk a Thekla sledují draka do jeho doupěte, kde jsou uvězněni podlým Wertoltem. Během těžké zkoušky však mladí rytíři objevují i druhou stránku drakovy prudké povahy, která vysvětluje jeho bouřlivé chování.(Zlín Film Festival)

Informace o filmu Malý rytíř Trenk

Režie:

Anthony Power

Hudba:

Mischa Krausz

Hrají:

Georg Sulzer, Axel Prahl, Johannes Zeiler

Malý rytíř Trenk (2015) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Malý rytíř Trenk na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/78614-maly-rytir-trenk/

Trhlina

Trhlina (2019) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Trhlina (2019):

Nezamestnaný absolvent Igor objaví záznamy výpovedí psychiatrického pacienta Waltera Fischera. Ten pred sedemdesiatimi rokmi záhadne zmizol v pohorí Tribeč a keď sa po vyše dvoch mesiacoch rovnako záhadne objavil, mal na tele čudné popáleniny a zranenia. Bol dezorientovaný, nedokázal vysvetliť, čo sa mu stalo, už nikdy sa nespamätal. Igor pátra ďalej a s údivom zisťuje, že Fischerov prípad nie je ojedinelý – zmienky o tajomnom miznutí ľudí v tomto pohorí siahajú hlboko do histórie. Hrôzostrašných prípadov pribúda. Igor s priateľkou Miou, konšpirátorom Andrejom a tvrdým skeptikom Dávidom preniká čoraz hlbšie a odhaľuje skutočnosti, ktoré sú oveľa desivejšie než akákoľvek fantázia. Vyberú sa na výpravu priamo do tribečských lesov, kde zažijú čosi vymykajúce sa chápaniu. Spočiatku nevinné pátranie sa končí tragicky. Toto tajomstvo má totiž príšerne ostré zuby…(Continental film)

Absolvent vysokej školy Igor (Matej Marušin) objaví v opustenej budove psychiatrického ústavu staré nahrávky, ktoré spustia reťazec udalostí, ktoré ho privedú do záhadného pohoria Tribeč, kde sa strhne lavína skutočne desivých zážitkov za hranicami šialenstva.(emdvojka)

Informace o filmu Trhlina

Režie:

Peter Bebjak

Předloha:

Jozef Karika (kniha)

Scénář:

Tomáš Bombík

Kamera:

Martin Rau

Hudba:

Juraj Dobrakov

Hrají:

Dávid Hartl, Mária Bartalos, Matej Marušín, Tomáš Maštalír, Juraj Loj, Tomáš Mischura, Martin Šalacha, Emanuel Hason, Ondrej Hraška, Jaroslav Mottl, Ela Lehotská, Ľuboš Radošovský, Noemi Vyhlídalová

Producenti:

Peter Bebjak, Rasťo Šesták

Střih:

Marek Kráľovský

Zvuk:

Miloš Hanzély

Scénografie:

Rodrigo Cares

Masky:

Michaela Kicková

Kostýmy:

Jakub Straka

(další profese)

Trhlina (2019) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Trhlina na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/560116-trhlina/

Ostrovy zapomenutého klidu (TV seriál)

Ostrovy zapomenutého klidu (TV seriál) (1990) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Ostrovy zapomenutého klidu (TV seriál) (1990):

Dokumentární cyklus o naší přírodě.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Ostrovy zapomenutého klidu (TV seriál)

Ostrovy zapomenutého klidu (TV seriál) (1990) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Ostrovy zapomenutého klidu (TV seriál) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/282748-ostrovy-zapomenuteho-klidu/

Český mír

Český mír (2010) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Český mír (2010):

Pět let od premiéry kultovní dokumentární hyperkomedie ČESKÝ SEN přicházejí její autoři do kin s novým filmem. Po dvou letech natáčení a roce ve střižně představí svůj nový – neméně kontroverzní – film o české, občanské, mediální a politické válce, v níž se svedla bitva o americký radar v Brdech. Autoři film ČESKÝ MÍR ambiciózně nazývají „portrétem české společnosti 20 let od sametové revoluce“. Žánrově ho opět charakterizují jako dokumentární komedii a dodávají, že tentokrát bude navíc napínavá.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Český mír

Režie:

Vít Klusák, Filip Remunda

Kamera:

Vít Klusák

Hudba:

Petr Marek, Midi Lidi

Hrají:

George W. Bush, Barack Obama, Slavoj Žižek, Ivan Martin Jirous, Václav Moravec, Jan Vyčítal, Miloš Zeman, Ladislav Smoljak, Jiří Lábus, Tomáš Töpfer, Jiří Krytinář, Věra Chytilová, Mirek Topolánek, Jan Fischer

Producenti:

Tereza Horská

Zvuk:

Václav Flegl, Michal Gábor, David Nagy

(další profese)

Český mír (2010) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Český mír na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/257593-cesky-mir/

Legenda o Kolovratovi (festivalový název)

Legenda o Kolovratovi
(festivalový název) (2017) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Legenda o Kolovratovi
(festivalový název) (2017):

13.století. Rus je roztříštěna a brzy padne před chánem Zlaté hordy Bátúem. Dobyvatelé vypalují města, zalévají ruskou zemi krví a nesetkávají se s dostatečným odporem – jen jeden voják pro ně může představovat výzvu. Rjazaňský bohatýr Jevpatij Kolovrat se postavil do čela odvážlivců, aby pomstil svou lásku a svou vlast. Jeho odvaha překvapí dokonce samotného Bátúa a jeho jméno se navždy zapíše do paměti ruského národa. Voják, který se stal legendou. Hrdinství, které se zachovalo na věky.(Nový ruský film)

Kolovrat (Ilja Malakov), ruský voják, trpí po úrazu z mládí každodenní amnézií. Po napadení Rjazaně Batu Chánem (Alexandr Coj) ustanovuje válečnou jednotku z přeživších, aby se postavil v nerovném boji nepříteli, který sužuje celou Matku Rus, a pomstil tak všechny padlé včetně svojí rodiny.(C0r0ner)

Informace o filmu Legenda o Kolovratovi
(festivalový název)

Režie:

Džanik Fajzijev, Ivan Šurchoveckij

Scénář:

Sergej Judakov

Kamera:

Maxim Osadčij-Korytkovskij

Hrají:

Ilja Malakov, Polina Černyšova, Alexej Serebrjakov, Timofej Tribuncev, Igor Savočkin, Julija Chlynina, Viktor Proskurin, Andrej Burkovskij, Artěmij Padalka, Alexandr Iljin ml., Alexandr Iljin, Marta Timofejeva, Alexandr Kononěc, Alexandr Coj, Nikolaj Šrajber, Alexandr Cjoma, Sergej Šajdakov, Igor Gusev, Ilja Antoněnko, Alexandr Marušev

Producenti:

Pavel Stepanov

(další profese)

Legenda o Kolovratovi
(festivalový název) (2017) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Legenda o Kolovratovi
(festivalový název) na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/406949-legenda-o-kolovratovi/

Yeti: Ledové dobrodružství

Yeti: Ledové dobrodružství (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Yeti: Ledové dobrodružství (2018):

Animovaný dobrodružný film pro diváky všech věkových kategorií. Je opakem legendy o yetim, protože v našem filmu mladý bystrý yeti Migo objevuje svět pidinožek = lidí (yeti s malou nohou). Veselý příběh o přátelství, odvaze a radosti z objevování nových věcí.(Vertical Ent.)

Yetiové žijí vysoko v horách a ukrývají se před zraky ostatních stvoření. Díky své izolovanosti věří, že lidé jsou pouhým mýtem. Mladý zvídavý yeti Migo (Channing Tatum) by měl pokračovat ve stopách svého otce. Jednoho dne při práci dojde k nehodě a Migo se ocitne mimo rodnou osadu. Spatří havárii letadla a setká se s člověkem. Po návratu domů mu však nikdo nevěří a Migo je z domova vyhnán. Naštěstí není jediný, kdo věří, že svět skrývá mnohem víc záhad, než ho učili. Jeho největším spojencem se stane Meechee (Zendaya), do níž je Migo navíc už dlouhou dobu zamilovaný. Migo a Meechee se vydají objevovat svět lidí, ale není jisté, jestli spolu mohou yetiové a lidé, dva odlišné druhy, vůbec úspěšně vycházet, nebo jestli je strach rozdělí navždy.(Stoka)

Animované dobrodružstvo pre všetky vekové kategórie obráti mýtus hore nohami, keď mladý šikovný Yeti nájde niečo o čom si myslel, že neexistuje, človeka – piadinôžku. Chýr o piadinôžke sa veľmi rýchlo rozšíri do kmeňa Yeti – ov. Vyvolá senzáciu nad tým, čo ešte môže byť tam vonku vo veľkom svete za ich zasneženou dedinkou. Všetko sa dozvieme v novom príbehu o priateľstve, odvahe a radosti z objavovania.(Continental)

Informace o filmu Yeti: Ledové dobrodružství

Režie:

Karey Kirkpatrick, Jason Reisig

Scénář:

Karey Kirkpatrick, Clare Sera

Hudba:

Heitor Pereira

Hrají:

Zendaya, Channing Tatum, Danny DeVito, Gina Rodriguez, James Corden, Common, Jimmy Tatro, Yara Shahidi, LeBron James, Ely Henry

Producenti:

Glenn Ficarra, John Requa, Bonne Radford

Střih:

Peter Ettinger

Scénografie:

Ronald A. Kurniawan

(další profese)

Yeti: Ledové dobrodružství (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Yeti: Ledové dobrodružství na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/512220-yeti-ledove-dobrodruzstvi/

Smuteční les Mogari

Smuteční les Mogari (2007) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Smuteční les Mogari (2007):

Šigeki, jenž trpí příznaky senility, žije v malém domově pro staré lidi pod laskavým dohledem mladé pečovatelky Mačiko. Oba skrývají tíživé tajemství ztráty blízkého člověka. Mačiko dostane povolení vzít Šigekiho na výlet autem, ale mají poruchu a Mačiko chce jít pro pomoc. Šigeki z vozu vystoupí a vydá se do blízkého lesa. Aby ho neztratila z očí, jde Mačiko za ním postupně dál a dál do hlubokého pustého lesa, až v něm oba zabloudí a jsou tu nuceni strávit noc. Ani druhý den se jim nedaří najít cestu ven, ale Šigekimu to zřejmě nevadí, naopak jako by se mu vracel ztracený rozum. Mačiko pochopí starcovu domněnku, že našel místo, kde byla pohřbena jeho dávno zesnulá žena, a to mu navrací klid a pocit štěstí. I ona sama má pocit, jako by ji přestával trápit pocit viny za smrt jejího dítěte. „Mogari označuje období smutku anebo místo smutku,“ říká režisérka. „V kraji Tawara, kde se film odehrává, jsou mrtví pohřbíváni bez kremace a vesničané dodnes dodržují tradici pohřebních průvodů.“ Film, v němž zásadní roli hraje majestát přírody, získal na 60. MFF v Cannes Velkou cenu poroty.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Smuteční les Mogari

Režie:

Naomi Kawase

Scénář:

Naomi Kawase

Hudba:

Masamiči Šigeno

Hrají:

Šigeki Uda, Mačiko Ono, Makiko Watanabe, Kanako Masuda, Jóičiró Saitó

Střih:

Tina Baz, Júdži Óšige

Scénografie:

Tošihiro Isomi

(další profese)

Smuteční les Mogari (2007) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Smuteční les Mogari na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/231624-smutecni-les-mogari/

In Fear

In Fear (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu In Fear (2013):

Tom a Lucy sa spoločne vydajú autom na cesty. Po niekoľkých hodinách sa však stratia niekde na vidieckej ceste v lese. Prichádza noc a s ňou aj niečo temné, čo ich začne terorizovať. Ich jedinou obranou je ich auto, v ktorom sa schovávajú spolu so strachom z tmy, obavami z temnoty a postupne aj podozrením voči sebe navzájom.(kubqo)

Informace o filmu In Fear

Režie:

Jeremy Lovering

Scénář:

Jeremy Lovering

Kamera:

David Katznelson

Hudba:

Daniel Pemberton, Roly Porter

Hrají:

Alice Englert, Allen Leech, Iain De Caestecker

Producenti:

Nira Park

Střih:

Jonathan Amos

(další profese)

In Fear (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu In Fear na ČSFD

52%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/330229-in-fear/