Radio Alice

Radio Alice (2004) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Radio Alice (2004):

Příběh filmu se točí kolem dvou mladých kamarádů, Squala a Pela, kteří žijí v dělnické čtvrti na okraji italského města Bologna. Každý den se potloukají po ulicích, navštěvují místní kavárny a nudu i nedostatek peněz zahánějí dočasnými výpomocnými pracemi. Neustále však sní o úniku z vlastní každodenní reality. Během pomocných prací při kopání podzemního tunelu v centru města narazí na vysílací stanici Rádia Alice, provozovanou protestním studentským hnutím, a postupně poznávají svět, který je vzdálen od světa “ochránců zákona a pořádku” i od světa jejich vrstevníků žijících na okraji města.(Film Europe)

Film podľa skutočných udalostí z Talianska. V sedemdesiatych rokoch tam skupina revolucionárov spustila vysielanie undergroundového Rádia Alice. Ľudia okolo neho viedli politický boj a kreatívnu anarchiu. Vo filme vidíme ich príbehy, až do marca 1977, kedy karabinieri zastrelili neozbrojeného demonštranta, aby vyvolali nepokoje, pri ktorých Rádio zrušili.(whack)

Informace o filmu Radio Alice

Režie:

Guido Chiesa

Scénář:

Guido Chiesa, Wu Ming

Kamera:

Gherardo Gossi

Hudba:

Teho Teardo

Hrají:

Claudia Pandolfi, Valerio Mastandrea, Marco Luisi, Tommaso Ramenghi, Valerio Binasco, Alison Forest, Giorgio Colangeli, Simone Gandolfo, Wu Ming, Jacopo Bonvicini, Manuel Agnelli, Massimo Coppola

Producenti:

Domenico Procacci

Zvuk:

Remo Ugolinelli

Kostýmy:

Lina Nerli Taviani

(další profese)

Radio Alice (2004) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Radio Alice na ČSFD

54%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/270919-radio-alice/

GAL

GAL (2006) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu GAL (2006):

Snímek zachycuje vyšetřování vedené španělskými novináři deníku Diaro 16 o aktivitách antiteroristické skupiny GAL, která v letech 1983-1987 spáchala několik desítek atentátů směřujících proti ETA, při nichž zemřelo 27 osob a více než 50 bylo zraněno, většina omylem.(claudel)

Informace o filmu GAL

Režie:

Miguel Courtois

Scénář:

Antonio Onetti

Kamera:

Carlos Suárez

Hrají:

José Garcia, Natalia Verbeke, Jordi Mollà, Ana Álvarez, Mercè Llorens, Abel Folk, Bernard Le Coq, Víctor Clavijo, Blanca Marsillach, José Coronado, Jordi Rebellón, Antonio Ferreira, Pedro Mari Sánchez, José Ángel Egido, Ricard Borràs, Juan Meseguer, Carlos Manuel Díaz, Alfredo Villa, Pedro Miguel Martínez, Manuel Galiana, Francisco Vidal, Guillermo S. Maldonado, Juan Gea

Střih:

Guillermo S. Maldonado

(další profese)

GAL (2006) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu GAL na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/236564-gal/

Pád letu 174 (TV film)

Pád letu 174 (TV film) (1995) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Pád letu 174 (TV film) (1995):

tankování paliva. Technici však moc nejdou přepočty starých objemových jednotek na nové a místo plné nádrže dopravního letadla natankujú jen meně než polovinu. A tak let z Montrealu, který měl původní cíl v Edmontonu, musí nouzově přistát ve Winnipegu. Kapitán letadla Bob Pearson a poručík Maurice Quintal musí čelit katastrofě, aby zachránili životy 60-ti pasažérů, které mají na palubě letadla. Zda půjde o hladké přistání nebo o leteckou katastrofu, se dozvíte ve filmu zpracovaného podle knižní předlohy Williama a Marilyn Hofferových.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Pád letu 174 (TV film)

Režie:

Jorge Montesi

Předloha:

William Hoffer (kniha)

Scénář:

Lionel Chetwynd

Kamera:

David Geddes

Hrají:

William Devane, Scott Hylands, Shelley Hack, Nicholas Turturro, Gwynyth Walsh, Winston Rekert, Kevin McNulty, Mariette Hartley, Molly Parker, Fulvio Cecere, Roman Podhora, Callum Keith Rennie, Philip Granger, Jim Hanks, Tom Butler, John Novak, Jeremy Wilkin, David Lewis, Alf Humphreys, Paul Jarrett, Joel Palmer, Akiko Morison, Fred Henderson, Garry Davey, Suzy Joachim

Producenti:

Tom Rowe

Střih:

George Appleby

Kostýmy:

Lyn Kelly

(další profese)

Pád letu 174 (TV film) (1995) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Pád letu 174 (TV film) na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/87605-pad-letu-174/

Nařčení

Nařčení (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nařčení (2012):

Zaměstnankyně fast-foodové restaurace Becky je v práci a snaží se zvládnout další náročnou směnu, když tu zavolá muž, který se představí jako policista a chce mluvit s její manažerkou Sandrou. Podle něj Becky okradla jednoho zákazníka…Becky a Sandra nejsou zrovna kamarádky. Sandra je manažerka fast-foodové restaurace ve středních letech a teenagerka Becky je pokladní, která vážně potřebuje práci. Jednoho velice rušného dne (příliš mnoho hostů a příliš málo slaniny) zavolá policista, který obviní Becky, že ukradla zákazníkovi nějaké peníze z peněženky, což ona vehementně odmítá. Sandra, pod vlivem své manažerské zodpovědnosti, zadrží Becky v souladu s policistovým rozkazem. Rozjíždí se noční můra, kde se stírají hranice legality a rozumu.(oficiální text distributora)

Sandra (Ann Dowd) je manažérka reštaurácie s rýchlym občerstvením, ktorá práve prežíva zlý deň. Náhle dostane telefonát od muža, ktorý tvrdí, že je policajt, a obviňuje jednu zo Sandriných zamestnankýň, že kradla od zákazníka. Podľa pokynov autoritatívne znejúceho cudzinca odvedie Sandra podozrivú Becky (Dreama Walker) do miestnosti v zadnej časti reštaurácie, aby ju prehľadala predtým, než si po ňu polícia príde. Keď dorazia do miestnosti, hlas v telefóne zmanipuluje naivný personál reštaurácie a donúti ho zúčastniť sa na Beckynom sexuálnom zneuctení, ktoré sa s každým ďalším vydieračom stáva čoraz zvrátenejším. Hrôza pokračuje až dovtedy, kým jedného zo zamestnancov jeho svedomie prinúti vzbúriť sa proti rozkazom z telefónu. V tom okamihu všetci zisťujú, že boli zatiahnutí do ohavného zločinu, z ktorého sa stane tvrdý oriešok aj pre skutočnú políciu a vyšetrovateľov, snažiacich sa prípad vyriešiť.(Incantator)

Informace o filmu Nařčení

Režie:

Craig Zobel

Scénář:

Craig Zobel

Hudba:

Heather McIntosh

Hrají:

Ann Dowd, Dreama Walker, Pat Healy, Philip Ettinger, Bill Camp, James McCaffrey, Matt Servitto, Ashlie Atkinson, Amelia Fowler, Raymond McAnally, Michael Abbott Jr., Rebecca Henderson, Desmin Borges

Producenti:

Tyler Davidson, Lisa Muskat, Sophia Lin

Střih:

Jane Rizzo

Scénografie:

Matthew Munn

Kostýmy:

Karen Malecki

(další profese)

Nařčení (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nařčení na ČSFD

57%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/320551-narceni/

The Poker House

The Poker House (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu The Poker House (2008):

Film podle skutečné události ze života americké herečky a umělkyně Lori Petty, která si tento film i sama zrežírovala a napsala scénář. Hlavní hrdinka Agnes je čtrnáctiletá dívka, která vyrůstá se svými mladšími sestrami a matkou narkomankou a prostitutkou. Děti jsou nuceny přihlížet matčiným střídajícím se partnerům, drogovým večírkům a přivydělávat si na jídlo různými pracemi. Příběh se odehrává v průběhu jednoho dne a ukazuje zoufalství, beznaděj a vzájemnou lásku tří sester. Jennifer Lawrence (Agnes) získala za tento film ocenění filmového festivalu Los Angeles za nejlepší herecký výkon.(Riley)

Informace o filmu The Poker House

Režie:

Lori Petty

Scénář:

David Alan Grier, Lori Petty

Hudba:

Mike Post

Hrají:

Selma Blair, Danielle Campbell, David Alan Grier, Jennifer Lawrence, Bokeem Woodbine, Chloë Grace Moretz, Clarke Peters, Andrew Rothenberg, Rich Komenich, Natalie West

Producenti:

Stephen J. Cannell

Střih:

Tirsa Hackshaw

Kostýmy:

Erin Benach

(další profese)

The Poker House (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu The Poker House na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/263974-the-poker-house/

Nová země

Nová země (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Nová země (2011):

Film vypráví příběh holandského mořeplavce Willema Barentse, který se společně se svoji posádkou pokouší najít tzv. severovýchodní průjezd do Číny a Indie, proplutím nezmapovaných vod při severním pobřeží Ruska. Posádka lodi se překvapivě dostává až k ostrovu Nová země, kde je loď uvězněna ledem. Barentsova výprava je tak nucena přečkat nehostinnou arktickou zimu za polárním kruhem. Scénář filmu je založen na zápiscích z cestovního deníku Gerrita de Veera, jednoho z kartografů a členů výpravy. Tento film režiséra Reinouta Oerlemanse byl v Nizozemsku natočen jako první pomocí nové 3D technologie.(Cejny)

Informace o filmu Nová země

Režie:

Reinout Oerlemans

Kamera:

Lennert Hillege

Hudba:

Merlijn Snitker, Chrisnanne Wiegel

Hrají:

Derek de Lint, Jan Decleir, Doutzen Kroes, Robert de Hoog, Bas Keijzer

Střih:

Michiel Reichwein

Scénografie:

Hank Mann

(další profese)

Nová země (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Nová země na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/298186-nova-zeme/

Eden

Eden (2012) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Eden (2012):

Kórejská Američanka Hyun- Jae má osemnásť rokov, keď ju unesú, a pod vplyvom drog spolu s ostatnými dievčatami mladšími od nej ju prinútia k prostitúcii. Šéfom celej organizácie je policajný prednosta, takže ich aktivity sa im darí skrývať. Po roku väznenia sa stáva samotnou členkou tejto zločineckej bandy priekupníkov s ”bielym mäsom”. Je to jej spôsob, ako prežiť, alebo sa stala obeťou ”štokholmského syndrómu”?(sochoking)

Informace o filmu Eden

Režie:

Megan Griffiths

Scénář:

Megan Griffiths

Kamera:

Sean Porter

Hudba:

Matthew Emerson Brown, Jeramy Koepping, Joshua Morrison

Hrají:

Jamie Chung, Scott Mechlowicz, Beau Bridges, Mariana Klaveno, Matt O’Leary, Tantoo Cardinal, Demetrius Sager, Tracey Fairaway, Russell Hodgkinson, Ron Carrier, Tony Doupe, Gretchen Krich, Naama Kates

Střih:

Eric Frith

Scénografie:

Ben Blankenship

Kostýmy:

Rebecca Luke

(další profese)

Eden (2012) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Eden na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/318814-eden/

Paříž 15:17

Paříž 15:17 (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Paříž 15:17 (2018):

V podvečer 21. srpna 2015 svět v němém úžasu sledoval oznámení v médiích o zmařeném teroristickém útoku ve vlaku Thalys #9364 na trase do Paříže – pokusu o teroristický útok zabránili tři odvážní mladí Američané cestující po Evropě. Film sleduje životní příběhy těchto tří přátel, od jejich dětských, přes hledání svého místa v životě, až po sérii málo pravděpodobných událostí vedoucích k útoku.(Vertical Ent.)

21.augusta 2015 si celý svet v ohromení vydýchol, keď médiá ohlásili zmarený teroristický útok na vlak # 9364 smerujúci do Paríža. Za obdivuhodným hrdinským činom stála trojica mladých Američanov cestujúcich po Európe, ktorí premohli ťažko ozbrojeného Maročana pripraveného zabíjať…(Continental)

Informace o filmu Paříž 15:17

Režie:

Clint Eastwood

Scénář:

Dorothy Blyskal

Kamera:

Tom Stern

Hudba:

Christian Jacob, Thomas Newman

Hrají:

Judy Greer, Jenna Fischer, Thomas Lennon, Jaleel White, Tony Hale, Lillian Solange Beaudoin, Sinqua Walls, P.J. Byrne, Bryce Gheisar, Robert Pralgo, Steve Coulter, Gary Weeks, Jeanne Goursaud, Elena Campbell-Martinez, Seth Meriwether, Ray Corasani, Kevin Mukherji

Producenti:

Clint Eastwood, Tim Moore

Střih:

Blu Murray

Scénografie:

Kevin Ishioka

Kostýmy:

Deborah Hopper

(další profese)

Paříž 15:17 (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Paříž 15:17 na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/558518-pariz-15-17/

B.T.K.

B.T.K. (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu B.T.K. (2008):

Skutočný príbeh masového vraha Dennisa L. Radera, ktorý takmer tridsať rokov systematicky mučil a zabíjal svoje obete. Malé stredoamerické mesto Wichita skrýva mimoriadne temnú minulosť. V 70. rokoch minulého storočia narušila tunajší pokojný život rad brutálnych vrážd. Spáchal ich sériový vrah, ktorého nazvali BTK – prezývka zdôrazňovala, že svoje obete zväzoval (Bind), mučil (Torture) a zabíjal (Kill). Po siedmej vražde zrazu zmizol a obyvatelia Wichity sa zúfalo usilovali vrátiť k normálnemu životu. Po štvrťstoročí sa však vrah znovu objavil a mesto opäť zachvátila atmosféra hrôzy. Nikto netuší, že tento odporný vrah sa volá Dennis Rader a žije navonok normálnym životom, je manželom a otcom, pracovníkom bezpečnostnej služby a predsedom chrámového zboru. Jeho druhý život je plný krvi, hrôzostrašných zločinov a nepríčetnosti.(oficiální text distributora)

Informace o filmu B.T.K.

Režie:

Michael Feifer

Kamera:

Matt Steinauer

Hudba:

Jermaine Stegall

Hrají:

Caia Coley, Kane Hodder, Amy Lyndon, Odessa Rae, Daniel Bonjour, Jeff Coatney, Richard G. Calderon

Producenti:

Michael Feifer

Střih:

Bryan Roberts

(další profese)

B.T.K. (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu B.T.K. na ČSFD

38%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/250524-b-t-k/

Vítězný lid

Vítězný lid (1977) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Vítězný lid (1977):

Tendenční pohled na události z 13. – 25. února 1948 v Čechách a na Slovensku. Statické dialogové scény citují oficiální prohlášení. Nezvládnuté masové scény působí (jistě nechtěně) komicky. V úvodu filmu jsou použity pasáže archivních snímků z dokumentárního filmu “Čas rozhodnutí” (1975, režie Josef Šuran).(oficiální text distributora)

Informace o filmu Vítězný lid

Režie:

Vojtěch Trapl

Kamera:

Andrej Barla

Hudba:

Vladimír Soukup

Hrají:

Július Pántik, Jiří Pleskot, Josef Mixa, Jiřina Petrovická, Karel Dobr, Miroslav Zounar, Ladislav Šimek, Vladimír Šmeral, Světla Amortová, Václav Neužil st., Michal Dočolomanský, Martin Růžek, Vladimír Ráž, Otakar Brousek st., Karel Dellapina, Vladimír Pavlar, Jan Cmíral st., Jindřich Janda, Alena Procházková, Jindra Janoušková, Miloslav Homola, Leopold Haverl, Jan Víšek, Čestmír Řanda st., Hana Davidová, Dana Homolová, Karel Fridrich, Arnošt Navrátil, Antonín Hardt, Josef Kalena, Milan Neděla, Zdeněk Ornest, Antonín Stockinger, Karel Hábl, Vladimír Švabík, Libuše Jiskrová, Milan Klásek, Jaroslava Tichá, Miroslav Troutnar, Ladislav Brothánek, Mnislav Hofmann, Václav Švorc, Ladislav Hádl, Lída Plachá, Ladislav Lakomý, Miroslav Nohýnek, Jiří Lír, Miloslav Šindler, Otto Hradecký, Josef Mráz, Václav Stýblo, Zdeněk Dohnal, Josef Janoušek, Josef Langmiler, Zdeněk Nosek, Zdeněk Dítě, Jana Sedlmajerová, Stanislav Junek, Jan Kuželka, Štefan Halás, Rudolf Leitner, Josef Adlt, Ilja Prokop, Otto Ševčík, Vladimír Pospíšil, Karel Želenský, Ferdinand Krůta, Zdeněk Prosický, Miloš Willig, František Voborský, Juraj Sarvaš, Milan Riehs, Zdeněk Konečný, Bohuslav Ličman, Dana Francová, Kateřina Kalendová, Hana Packertová, Jana Kasanová, Marie Vysoká, Júlia Jandíková, Marie Jílková, Milena Fleková, Ilona Jirotková, Zuzana Mixová, Jitka Zelenohorská, Alexej Gsöllhofer, Jiří Flíček, Květa Fialová, Jaroslav Radimecký, Josef Čáp, Martin Liška, Vladimír Matějček, Jiří Hasil, Bert Schneider, Raoul Schránil, Václav Luks, Pavel Robin, Jindra Reháková, Jiřina Bílá, Milan Štrich, Zdena Burdová, Vlaďka Běhalová, Slávka Procházková, Marie Štrampachová, Věra Galatíková, Zdeněk Šavrda, Oldřich Lukeš, Vladimír Soukup, Olga Světelská, Viera Richterová, Valerie Kaplanová, Michal Gazdík, Karel Turnovský, Vladimír Tymich, Miloslav Novák, Václav Mareš, Ján Barto, Ján Mildner, Štefan Mišovic, František Kubíček, František Kovářík, Miroslav Mokošín, Věra Kalendová, Natalie Švabíková, František Miroslav Doubrava, Bořivoj Navrátil, Karel Peyr, Vladimír Lebeda, Ludvík Pozník, Vít Pešina, Ivo Prokop, Miroslav Rous, Jaroslav Rozsíval, Bohumil Šeda, Vladimír Čech, Ivana Bílková, Venuše Humheyová, Lena Birková, Václav Kotva, Josef A. Stehlík, Vladimír Ptáček, Jiří Holý, Jiří Holeček, Zdeněk Skalický, František Višňák, Jiří Bruder, Zdeněk Kutil, Jan Pohan, Jan Schánilec, Roman Hemala, Josef Kubíček, Jan Přeučil, Miroslav Svoboda, Karel Bláha, Karel Augusta, Karel Sekera, Gustav Heverle, Norina Bobrovská, Karel Rovenský, Jiří Kostka, Vilém Besser, František Velíšek, Ján Gubala, Emil Kavan, Josef Kudílek, Josef Střecha, Milan Dufek, Václav Fišer, Miroslav Vilímek, Bohumil Švarc st.

Střih:

Josef Dobřichovský

Zvuk:

František Strangmüller

Scénografie:

Karel Lier, Miroslav Hrachovec

Masky:

Rudolf Hammer

Kostýmy:

Jan Kropáček

(další profese)

Vítězný lid (1977) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Vítězný lid na ČSFD

34%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/117166-vitezny-lid/