Tak se ptám (TV seriál)

Tak se ptám (TV seriál) (1980–1983) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Tak se ptám (TV seriál) (1980–1983):

Tak se ptám je volný cyklus samostatných příběhů ze života mladých lidí. Ve své době upoutal pozornost svou nestrojeností a věrohodností. Triumvirát úspěšných autorů, manželů Zelenkových a režiséra Adamce, v letech 1980-83 vytvořil 11 příběhů věnovaných se tématům jako je: protekce, nezralost vztahů, alkoholismus, žárlivost, tedy životním vzletům a pádům. Na obrazovce jsme tak ponejprv mohli vidět začínající mladé herce, kteří se časem stali velmi žádanými a obsazovanými, např. Karla Rodena nebo Vilmu Cibulkovou.(sator)

Informace o filmu Tak se ptám (TV seriál)

Režie:

Jiří Adamec

Scénář:

Otto Zelenka, Bohumila Zelenková

Kamera:

Antonín Kovács

Hudba:

Karel Svoboda, Ladislav Štaidl, Josef Spitzer, Jaromír Vogel, Jaroslav Uhlíř

Hrají:

Tomáš Juřička, Petr Oliva, Miroslav Zounar, Vladimír Menšík, Radovan Lukavský, Vladimír Dlouhý, Jiřina Švorcová, Jana Hlaváčová, Dana Bartůňková, Jan Čenský, Dagmar Havlová, Ivana Andrlová, Blanka Bohdanová, Miluše Šplechtová, Petr Svárovský, Ljuba Krbová, Jan Teplý st., Lenka Pichlíková, Jiřina Bohdalová, Sylva Sequensová, Míla Myslíková, Zora Jandová, Lída Plachá, Lída Roubíková, Adolf Filip, Eliška Balzerová, Daniela Pokorná, Zuzana Šavrdová, Ivan Pokorný, Ota Sklenčka, Veronika Žilková, Jan Přeučil, Pavel Soukup, Luděk Munzar, Miroslav Vladyka, Michal Pešek, Uršula Kluková, Gabriela Wilhelmová, Marie Kautská, Hana Talpová, Ladislav Trojan, Milena Dvorská, Václav Helšus, Karel Roden, Jiří Valšuba, Ivana Chýlková, Zuzana Fišárková, Akram Staněk, Ivan Klečka, Jitka Asterová, Vilma Cibulková, Josef Somr, Antonín Navrátil, Tomáš Turek, Jana Eichlerová, Eva Holubová, Josef Vinklář, Věra Galatíková, Zdena Hadrbolcová, Marta Kučírková, Petr Haničinec, Milan Klásek, Oldřich Vlček, Janusz Klimsza, Karel Augusta, Antonín Hardt, Pavel Vítek, Božena Fixová, Alois Švehlík, Miriam Chytilová, Iva Janžurová, Otakar Brousek ml., Ilona Svobodová, Jiří Zahajský, Jana Drbohlavová, Bedřich Prokoš, Jaroslav Satoranský, Petr Skarke, Jana Štěpánková, Petra Cibulková, Jan Szymik, Jiří Krampol, Vítězslav Jandák, Martin Stropnický, Gustav Bubník, Jindra Reháková, Ivan Luťanský, David Prachař, Marcel Vašinka

Střih:

Vítězslav Romanov

Zvuk:

Josef Rozhoň, Václav Seyček

Masky:

Nevena Thielová

Kostýmy:

Marie Franková, Dagmar Březinová

(další profese)

Tak se ptám (TV seriál) (1980–1983) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Tak se ptám (TV seriál) na ČSFD

58%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/271868-tak-se-ptam/

Skleněná ústa (festivalový název)

Skleněná ústa
(festivalový název) (2007) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Skleněná ústa
(festivalový název) (2007):

Skleněné rty vyprávějí příběh mladého básníka, který se po smrti své matky ocitne na psychiatrickém oddělení. Hrdinu poznáváme skrze jeho sny a imaginace, ale i obsese a traumata. Přízraky minulosti se proplétají s ponurou atmosférou léčebny, ale vnitřní svět hrdiny je daleko zajímavější než okolní realita. Jsme přímými svědky vivisekce jeho psychického stavu. Skrze vzpomínky traumatizovaného básníka se nám nabízí znepokojující pohled na jeho výchovu a dětství. Vize hrdiny se překrývají a komunikují mezi sebou, což vyžaduje od diváka neustálou pozornost. Na druhou stranu tento postup umožňuje divákovi vytvářet individuální a zcela nové způsoby interpretace. Můžeme tak sami prozkoumávat rozličná témata a motivy, počínaje od těch biblických až po ty barokní.(Letní filmová škola)

Informace o filmu Skleněná ústa
(festivalový název)

Režie:

Lech Majewski

Scénář:

Lech Majewski

Kamera:

Lech Majewski

Hudba:

Lech Majewski, Józef Skrzek

Hrají:

Dorota Lis, Joanna Litwin

Scénografie:

Joanna Macha

(další profese)

Skleněná ústa
(festivalový název) (2007) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Skleněná ústa
(festivalový název) na ČSFD

67%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/247398-sklenena-usta/

Maria-Empfängnis-Aktion Hermann Nitsch

Maria-Empfängnis-Aktion Hermann Nitsch (1969) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Maria-Empfängnis-Aktion Hermann Nitsch (1969):

Informace o filmu Maria-Empfängnis-Aktion Hermann Nitsch

Maria-Empfängnis-Aktion Hermann Nitsch (1969) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Maria-Empfängnis-Aktion Hermann Nitsch na ČSFD

46%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/401281-maria-empfangnis-aktion-hermann-nitsch/

Psí srdce

Psí srdce (2015) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Psí srdce (2015):

Nekonvenční vizuální esej slavné hudebnice a experimentátorky Laurie Anderson, která v sobě asociačně spojuje tak zdánlivě vzdálená témata, jakým je blízký vztah člověka a psa a vpád moci do soukromí amerických občanů po tragických událostech 11. září 2001. Svébytná vizuální složka je doprovázená hlasem vypravěčky, která spřádá nit myšlenek a dojmů. Tento křehký, bezmála beletristický celek podbarvuje Anderson vlastní působivou hudbou. Unikavý a niterný dokument pobízí diváka ke snění, k účtování s vlastními bolestmi i duchovním životem.(Film Europe)

Nekonvenčná vizuálna esej slávnej hudobníčky a manželky Lou Reeda Laurie Anderson, ktorá v sebe spája tak zdanlivo vzdialené témy, akými sú blízky vzťah človeka a psa a úplná strata súkromia amerických občanov po tragických udalostiach 11. septembra 2001. Svojbytná vizuálna zložka je sprevádzaná hlasom rozprávačky, ktorá spriada nitky myšlienok a dojmov, pričom tento krehký, takmer beletristický celok sprevádza pôsobivou hudbou samotnej režisérky. Tento nesmierne krehký dokument nabáda diváka k snívaniu a k zamysleniu sa nad vlastnou bolesťou a súkromím.(Film Europe)

Psie srdce je nekonvenčná vizuálna esej slávnej hudobníčky, performerky a experimentátorky Laurie Anderson, ktorá v sebe spája také zdanlivo vzdialené témy, akými sú blízky vzťah človeka a psa a úplná strata súkromia amerických občanov po tragických udalostiach z 11. septembra 2001. Svojbytná a úmyselne odestetizovaná vizuálna zložka je sprevádzaná hlasom rozprávačky, ktorá spriada nitky myšlienok a dojmov, pričom tento krehký, takmer beletristický celok podfarbuje Laurie Anderson vlastnou pôsobivou hudbou. Vzniká podmanivý intímny denník, ktorý voľne pojednáva o prekvapujúco silnom pute človeka a zvieraťa, znepokojujúcich geopolitických premenách i procese tvorby. Tento nesmierne citlivý dokument nabáda diváka k snívaniu a zamysleniu nad vlastnou bolesťou a súkromím. Kinosálu premení na priestor blízkeho stretnutia s tvorivou dušou, ktorá túži po absolútnej blízkosti a otvorenosti.(Art Film Fest)

Informace o filmu Psí srdce

Režie:

Laurie Anderson

Scénář:

Laurie Anderson

Kamera:

Laurie Anderson, Toshiaki Ozawa, Joshua Zucker-Pluda

Hudba:

Laurie Anderson

Hrají:

Bob Currie, Sasha Grossman, Kurt Gutenbrunner, Willy Friedman, Evelyn Fleder, Jenni Muldaur, Julian Schnabel, Dustin Guy Defa, Jason Berg, Heung-Heung Chin, Paul Davidson, Elisabeth Weiss, Charlie Hafitz, Margaret Hafitz, Lucy Hafitz, Arlo Willner, Matt Vega, Pierre Riches, Sam Khoshbin, Alex Kaufman, Jessica Irish, Rosalia Dean Hudson, Elizabeth Wymer

Producenti:

Laurie Anderson, Dan Janvey

Střih:

Melody London, Katherine Nolfi

(další profese)

Psí srdce (2015) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Psí srdce na ČSFD

66%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/66676-psi-srdce/

Las Meninas (festivalový název)

Las Meninas
(festivalový název) (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Las Meninas
(festivalový název) (2008):

Film z rodu experimentálních děl je plně podřízen vizuální představivosti autorů. Přes hermetický svět rituálů zprostředkovává prožitky rodiny, kterou svými rozmary terorizuje dospělý syn, od dětství sužovaný chorobami. Autoři zároveň oživují půvab zaniklé kultury haličské provenience. [43. MFFKV 2008](oficiální text distributora)

Informace o filmu Las Meninas
(festivalový název)

Režie:

Ihor Podolchak

Kamera:

Serhij Michalčuk

Hrají:

Mykola Veresen, Ljubov Timoševskaja, Hanna Yarovenko, Dmytro Chernyavsky, Ilona Arsentyeva, Stas Arsentyev, Alexander E. Fennon

Las Meninas
(festivalový název) (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Las Meninas
(festivalový název) na ČSFD

62%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/243285-las-meninas/

Bedsitters

Bedsitters (1974) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Bedsitters (1974):

Informace o filmu Bedsitters

Režie:

Frans Zwartjes

Bedsitters (1974) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Bedsitters na ČSFD

69%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/285844-bedsitters/

Frank Film (festivalový název)

Frank Film
(festivalový název) (1973) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Frank Film
(festivalový název) (1973):

Informace o filmu Frank Film
(festivalový název)

Režie:

Frank Mouris

Hrají:

Frank Mouris

Frank Film
(festivalový název) (1973) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Frank Film
(festivalový název) na ČSFD

68%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/229725-frank-film/

Údolie večných karaván

Údolie večných karaván (1968) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Údolie večných karaván (1968):

Tato moderní pohádka se řadí do experimentující linie, která na sklonku 60. let pronikla i do slovenského filmu. Obešla se beze slov, spoléhajíc jen na sdělnost pantomimického projevu a samozřejmě hudby. Příběh lidí, kteří ze závisti i mocichtivosti zničí společné jistoty, zde symbolizované studnicí se životodárnou vodou, odkazuje k nejstarším mýtům. Odehrává se v neurčité době a hrdinové vlastně nemají jména, jsou označováni jen povoláním, stavem či funkcí (Rybář, Stařec, Krasavice…).(oficiální text distributora)

Informace o filmu Údolie večných karaván

Režie:

Miroslav Horňák

Scénář:

Tibor Vichta, Miroslav Horňák

Kamera:

Václav Richter

Hudba:

Štěpán Koníček

Hrají:

Otto Šimánek, Peter Debnár, Ctibor Turba, Boris Hybner, Josef Platz, Milan Sládek, Rudolf Papežík, Drahomíra Vlachová

Střih:

Maximilián Remeň

Scénografie:

Anton Krajčovič

(další profese)

Údolie večných karaván (1968) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Údolie večných karaván na ČSFD

48%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/29281-udolie-vecnych-karavan/

Six Figures Getting Sick (studentský film)

Six Figures Getting Sick (studentský film) (1966) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Six Figures Getting Sick (studentský film) (1966):

Šesť postavičiek dostáva závrať… Prvý pokus Davida Lyncha o zpohybnenie jeho statických ponurých vízií a ich podfarbenie zvukom. Na philadelphskej Pennsylvania Academy of Fine Arts, kde Lynch zrovna študoval, s ním vyhral súťaž o najpôsobivejší výtvor roku. Náklady na jednominútový film robili 200 amerických dolárov.(POMO)

Informace o filmu Six Figures Getting Sick (studentský film)

Režie:

David Lynch

Producenti:

David Lynch

(další profese)

Six Figures Getting Sick (studentský film) (1966) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Six Figures Getting Sick (studentský film) na ČSFD

61%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/6257-six-figures-getting-sick/

Mír jejich duši

Mír jejich duši (2003) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Mír jejich duši (2003):

Experimentální pohled režiséra P. Štingla na realitu naší přítomnosti. Film na hranici hraného a dokumentárního žánru. Není náhoda, že mozaika příběhů z Pasek nad Jizerou je znovuobjevením míst, kam Karel Václav Rais zasadil svůj buditelský román. Tradičně česká oblast uprostřed Sudet si zachovala nepřerušenou historickou kontinuitu a tak i vzpomínky a kronikové záznamy nadčasově žijí v místních obyvatelích. Ve volně zpracovaných vzpomínkách z kroniky Drahoslava Waldmanna vystupují místní obyvatelé v rolích svých otců a dědů. Skvělé výkony desítek amatérských herců, chalupníků a hospodářů horských usedlostí i ochotníků z širokého okolí, spojuje fenomén lidské paměti. Vzpomínky kráčejí s našimi poutníky po letokruzích celého minulého století. Vzpomínky probouzejí k životu nejen filmová kouzla a skoky v čase, ale také obrazotvornost kolorovaná tradičním podkrkonošským spiritismem.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Mír jejich duši

Režie:

Pavel Štingl

Scénář:

Ivan Arsenjev

Hrají:

Jiří Ployhar ml.

Střih:

Tonička Janková

Zvuk:

Daniel Němec

Kostýmy:

Eva Kotková

(další profese)

Mír jejich duši (2003) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Mír jejich duši na ČSFD

65%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/189549-mir-jejich-dusi/