Větrná smršť (TV film)

Větrná smršť (TV film) (2003) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Větrná smršť (TV film) (2003):

Pete byl nejlepším meteorologem západního pobřeží. I přesto udělal během silného tornáda chybu, která připravila o život jeho manželku. Své profese se na několik let vzdala odešel z města. Série tornád se však vrací, a proto se Pete rozhodne vrátit se na pobřeží, aby před ničivou smrští pomohl svým blízkým. Spirála se divoce roztáčí a Pete musí využít veškeré své zkušenosti, aby neudělal opět chybu…(oficiální text distributora)

Informace o filmu Větrná smršť (TV film)

Režie:

Gilbert M. Shilton

Hrají:

Joe Lando, Nicole Eggert, Garwin Sanford, Genevieve Buechner, Erica Durance, David Richmond-Peck, Gerard Plunkett, Rachel Hayward, Peter Bryant, Peter Graham-Gaudreau, Kirsten Robek, Jan D’Arcy, James Purcell

Producenti:

Michael Derbas

Střih:

Richard Benwick

Kostýmy:

Heather Douglas

(další profese)

Větrná smršť (TV film) (2003) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Větrná smršť (TV film) na ČSFD

31%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/151043-vetrna-smrst/

Ledová apokalypsa (TV film)

Ledová apokalypsa (TV film) (2011) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Ledová apokalypsa (TV film) (2011):

Místo abychom se starali o náš svět, starali jsme se jen o sebe. V roce 2020 však nastal čas začít splácet dluh. Globální oteplování změnilo podobu světa, miliony lidí z nejhůře postižených oblastí se vydaly hledat nové místo k životu a bohaté státy musely uzavřít hranice. Svět, který je stále závislý na ropě, zasáhla energetická krize. Zoufalé lidstvo se obrátilo k polárním oblastem, kde se možná pod věčným ledem nacházejí obrovské zdroje nerostného bohatství. Vědec Thom Archer, který společně s přítelem Benem Johnsonem získal s nasazením vlastního života znepokojující důkazy o tom, že průzkum a těžba v ledové krajině mohou mít katastrofální následky. Pokusili se přesvědčit Arktický svaz, aby neprodlužoval licenci k vrtům nadnárodní energetické korporaci Halo, kterou řídí miliardář Anthony Kavanagh. Varuje zasedání, že vrty v oblasti grónských ledovců urychlují už tak nebezpečně rychlé tání, jehož vinou se do oceánu dostává obrovské množství sladké vody. Sarah Feech, zastupující Halo, však jeho argumentaci vyvrátí a dosáhne tak prodloužení licence. Naštvaný vědec chce dát výpověď, jenže právě v tu chvíli mu volá Ben, že objevil rozhodující důkazy. Thom se za ním vydá na vrtnou plošinu a současně tam odjíždí také Sarah, která má zajistit hladký průběh prací po nehodě, při níž bylo zraněno několik vrtařů. Znepokojená žena však zjistí, že situace je mnohem vážnější než se zdálo a když zjistí, že zranění dělníci byli opařeni poté, co vrt v hloubce tři sta metrů narušil termální zřídlo, pokusí se varovat Kavanagha. Ten však nedbá a trvá na pokračování vrtu. Vzápětí Sarah objeví v ledové pustině Benovu mrtvolu a společně s Thomem zjistí, že byl zavražděn poté, co objevil rozhodující důkaz podporující Thomovy varovné teorie. Než stačí dvojice cokoli podniknout, někdo se je pokusí zabít. A zatímco Thomova rodina je v Anglii při bezohledném policejním zásahu zatčena, Thom se Sarah se ocitají ve smrtící pasti, kde musejí čelit mrazu, ledu, vařící vodě a zákeřnému útoku záhadného vraha.(oficiální text distributora)

Rok 2020. Svět zasažený globální energetickou krizí hledá nové zdroje energie. Nadnárodní společnost Halo provádí vrty na Grónském ledovci, navzdory nesouhlasu vědce Thoma Archera (Richard Roxburgh), který varuje, že vrty v oblasti urychlují už tak nebezpečně rychlé tání, jehož vinou se do oceánu dostává obrovské množství sladké vody, což ničí život v moři. Navíc ohrožuje mořské proudy, jejichž změny mohou způsobit pokles teplot pod bod mrazu a novou dobu ledovou. Aby získal důkazy pro svá tvrzení, vydá se do Grónska, kde ho čeká nejedno šokující odhalení. Ocitá se v ohrožení života a získá nečekaného spojence. Než však stačí získané důkazy zveřejnit, naruší vrt v hlubině obrovské termální zřídlo, což vede ke katastrofě nebývalých rozměrů. Svět, jak ho známe, přestává existovat. Kontinenty bičují ledové bouře, hurikány a tsunami. Během krátké doby hladina světových oceánů stoupne o sedm metrů, teplota klesne na třicet stupňů pod nulou. Státy a jejich vlády se hroutí. V této zoufalé situaci je Thom odhodlán udělat cokoli, aby zachránil svou rodinu, která uvízla v ledovém pekle, jež bylo kdysi Londýnem.(nash.)

Informace o filmu Ledová apokalypsa (TV film)

Režie:

Nick Copus

Kamera:

Richard Bluck

Hrají:

Richard Roxburgh, Frances O’Connor, Nathaniel Lees, Tom Hern, Stephen Moyer, Claire Forlani, Sam Neill, Ben Cross, Simon Callow, Patrick Bergin, Werner Dähn, Gareth Reeves, Brooke Williams

Producenti:

Riccardo Pellizzeri

Scénografie:

Tim Ferrier

(další profese)

Ledová apokalypsa (TV film) (2011) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Ledová apokalypsa (TV film) na ČSFD

33%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/286297-ledova-apokalypsa/

Stupeň 8: Armageddon (TV film)

Stupeň 8: Armageddon (TV film) (2013) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Stupeň 8: Armageddon (TV film) (2013):

Vládní pokus se Sluncem se vymkne kontrole a způsobí celosvětovou zkázu. Jen jeden člověk dokáže odklonit hrozbu zničení světa…Vědec Michael Mitchell pracoval dříve pro vládu, jeho postoj však nebyl shledán jako přípustný, a proto se rozhodl odejít. Po nějaké době vláda spustila stejný program, na kterém Mitchell pracoval, a vedoucím se stala jeho dřívější kolegyně Jane. Při testech, kam jsou pozváni i vládní činitelé, jde vše hladce a všichni si gratulují k nově objevené energii. Jenže pokus se Sluncem se náhle vymkne kontrole. Přijatá energie je vyslána silným paprskem zpět do Slunce, což má za následek asi 100 000 km velkou skvrnu a silné sluneční erupce. Začne docházet k výpadkům proudu a internetové sítě, mobilní telefony nefungují, začínají padat satelity a k Zemi se blíží smrtelná vlna erupce, která zahubí vše živé. Jane se snaží se všemi odborníky hrozbu odvrátit, ale marně. Nastává chaos, výpadky energie a série zemětřesení.Michael Mitchell právě jede za svou dcerou Karen, když přjde zemětřesení. Beverly, jeho bývalá žena, je svědkem pádu dopravního letadla, je velmi otřesena a má strach o Karen. Nakonec se všichni sejdou v domě bývalého guvernéra Williama Danvillea, Beverlyina otce. Michael se vydá s Kareniným přítelem Timem do výzkumného centra, aby jim pomohl napravit škody. Tady však narazí na odpor a je i s Timem vykázán za bránu objektu. Michael a Tim přelezou plot, jsou ale ostrahou zatčeni a uvězněni v suterénu budovy.Jane ani vládní odborníci si už nevědí s problémem rady a nastává evakuace. Prezident má projev v televizi, aby se všichni lidé připravili na Armageddon, který nastane, až dorazí smrtící vlna od Slunce. Michael má sice plán jak katastrofě předejít či ji aspoň odklonit, nikdo mu však nevěří. Jane ho navštíví v suterénu, než všichni odjedou do krytu, a dá mu kartu od zámku klece, kde jsou s Timem uvězněni. Oba se po vyklizení budovy vydávají do hlavní centrály a spouštějí obranný paprsek, který vymyslel Michael. Lidstvo se zatím připravuje na nejhorší a nikdo netuší, že Michael právě zachraňuje celý svět… Když nastane okamžik střetu, Země je zachráněna. Michael s Karen a Timem přijíždějí do domu, kde se setkají i s Beverly. Všichni si myslí, že je svět zachráněn, a chtějí slavit, jen Michael odjíždí do své laboratoře a sleduje údaje, které se mu nějak nezdají. Jeho obavy se bohužel se potvrdí: hrozba je zpět, došlo k narušení polarity Země a nastanou další problémy. Michael volá Jane, když vtom je unesen vojáky národní gardy…(oficiální text distributora)

Informace o filmu Stupeň 8: Armageddon (TV film)

Režie:

Kevin Fair

Scénář:

Donald Martin

Kamera:

Bernard Couture

Hudba:

Michel Corriveau

Hrají:

Matthew Modine, Maxim Roy, Ted Whittall, Alain Goulem, Susan Hogan, Kalinka Petrie, Francis X. McCarthy, Danny Blanco Hall, Spiro Malandrakis, Daniel Rindress-Kay, Trevor Hayes, Kate Drummond, Jason Cavalier, Andreas Apergis, Matthew Raudsepp, Kimberly-Sue Murray, Luc-Martial Dagenais

Kostýmy:

Mariane Carter

(další profese)

Stupeň 8: Armageddon (TV film) (2013) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Stupeň 8: Armageddon (TV film) na ČSFD

40%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/349065-stupen-8-armageddon/

Zemětřesení (festivalový název)

Zemětřesení
(festivalový název) (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Zemětřesení
(festivalový název) (2018):

Poté, co obří tsunami zničila celou vesnici, se přeživší geolog Kristian Eikfjord psychicky zhroutil. Rozvedeného muže zabarikádovaného v primitivní chatrči vyhledá jeho dcera. Zdá se, že norské podzemí je v jednom ohni a že tentokrát může být epicentrem samotné hlavní město Oslo – ale Kristianovým varováním nechce nikdo naslouchat. Film Vlna v roce 2015 všechny překvapil a jeho pokračování je stejně napínavé.(Febiofest)

Příběh je založen na skutečné události, kdy v roce 1904 zemětřesení o velikosti 5,4 stupně Richterovy stupnice otřáslo hlavním městem Norska Oslem. Zemětřesení mělo tehdy svoje epicentrum v “Oslo Graben”, které se rozkládá pod norským hlavním městem. Geologické průzkumy ukazují, že se začaly objevovat známky, kdy můžeme čekat další větší zemětřesení, a Oslo je tak opět v nebezpečí. Příběh obyčejných lidí je zachycen v děsivé sérii událostí, jak se pokoušejí přežít.(ARI50)

Informace o filmu Zemětřesení
(festivalový název)

Režie:

John Andreas Andersen

Scénář:

John Kåre Raake, Harald Rosenløw-Eeg

Kamera:

John Christian Rosenlund

Hudba:

Johan Söderqvist, Fredrik Möller, Johannes Ringen

Hrají:

Kristoffer Joner, Ane Dahl Torp, Jonas Hoff Oftebro, Edith Haagenrud-Sande, Hang Tran, Kathrine Johansen

Scénografie:

Jørgen Stangebye Larsen

(další profese)

Zemětřesení
(festivalový název) (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Zemětřesení
(festivalový název) na ČSFD

60%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/646738-zemetreseni/

Sopka: Hořící sníh (TV film)

Sopka: Hořící sníh (TV film) (1997) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Sopka: Hořící sníh (TV film) (1997):

Když Peter Slater mladý geolog, který pracuje pro Californskou státní geologickou výzkumnou organizaci zjistí přítomnost seizmických aktivit na území Angel Lake, předpovídá, že vulkanická hora na které je vybudované středisko, brzy exploduje. Jeho nadřízení však tuto informaci ignorují a doporučí mu pokračovat ve výzkumu. Peter se však rozhodne jít na místo. Tu se střetává se svou bývalou láskou Kelly, vedoucí lyžařské výpravy. Zanedlouho však místo pod vlivem výbuchu zachvátila ničivá láva, která zanechává za sebou ohnivou smršť. Dokáží Peter a Kelly zastavit tuto devastující pohromu?(oficiální text distributora)

Informace o filmu Sopka: Hořící sníh (TV film)

Režie:

Graeme Campbell

Scénář:

Craig Spector

Kamera:

Tobias A. Schliessler

Hudba:

David Michael Frank

Hrají:

Dan Cortese, Cynthia Gibb, Brian Kerwin, Don S. Davis, Lynda Boyd, Colin Cunningham, John Novak, April Telek, Kendall Cross, Rondel Reynoldson, Lorena Gale, Tasha Simms, William deVry, Richard Leacock

Producenti:

George Horie, David Roessell

Střih:

Michael Schweitzer

Kostýmy:

Monique Prudhomme

(další profese)

Sopka: Hořící sníh (TV film) (1997) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Sopka: Hořící sníh (TV film) na ČSFD

33%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/77408-sopka-horici-snih/

Oheň (TV film)

Oheň (TV film) (2002) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Oheň (TV film) (2002):

Jim Merrick je jedním z nejlepších pilotů hasicích letadel ve Spojených Státech. Jeho práce je nanejvýš důležitá a zodpovědná, protože obrovské lesní plochy v celé zemi jsou neustále ohrožovány nebezpečím požárů. Ty se mohou bez včasného zásahu hasičských týmů rozhořet do neuvěřitelných rozměrů a způsobit tragédii. Jedna taková, ovšem v katastrofickém měřítku, jaké dějiny USA nepamatují právě hrozí v místech, kde Merrick a jeho nejlepší přítel Reggie, který je zároveň jeho navigátor působí. Osud celého amerického středozápadu se rázem ocitá v rukou Jima a několika dalších lidí, kteří se spojili, aby zastavili nezkrotný živel, který může v několika minutách spálit celou zemi v okruhu mnoha stovek čtverečních kilometrů.(oficiální text distributora)

Informace o filmu Oheň (TV film)

Režie:

Steven Quale

Scénář:

Michael Vickerman

Kamera:

William Wages

Hudba:

Russ Landau

Hrají:

D.B. Sweeney, Diane Farr, Chad Donella, Ellen Muth, Gedeon Burkhard, Craig McLachlan, Wes Studi, John Noble, Katrina Hobbs, Kate Raison, Peter Feeney, Anthony Ray Parker, Morgan Palmer Hubbard, Matthew Chamberlain, Charles Mesure, Ingrid Park, Emma Lung, Jay Ryan, Michelle Langstone, Lori Dungey

Střih:

Harry Hitner

Kostýmy:

Ngila Dickson

(další profese)

Oheň (TV film) (2002) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Oheň (TV film) na ČSFD

43%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/38940-ohen/

Zemětřesení na dálnici 880 (TV film)

Zemětřesení na dálnici 880 (TV film) (1993) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Zemětřesení na dálnici 880 (TV film) (1993):

V dopravní špičce, když je dálnice plná aut, dochází k silnému zemětřesení, v jehož důsledku se zřítí dálniční most. V troskách vedle stovek jiných aut zůstane uvězněn i Buck Halm a manželka pastora Verumana Petra, která se vrací se synem Juliem, dcerou Katy a přítelkyní Jolandou z města od zubaře. Zemětřesení trvalo 810 vteřin, ale důsledky jsou hrůzné vše se bortí, všude je oheň, ozývají se výbuchy, křik a pláč. Okamžitě zasahují profesionální záchranáři, ale pomoci se snaží i spousta dobrovolníků. Jeden z nich prohledává sutiny a ve zdemolovaném autě najde zraněnou Katy.
Přivolaná pomoc objeví Julia a dvě mrtvé ženy, Petru a Jolandu. Pastor si doma dělá starosti a když se manželka s dětmi dlouho nevracejí, vydá se na místo katastrofy, kde se náhodou ocitne v blízkosti záchranného týmu, který po složitém vyprošťování předává těžce zraněného Julia ambulanci. Záchranáři vytáhnou z trosek mostu desítky zraněných a desítky mrtvých. Přímo úměrně plynoucímu času se snižuje šance, že by pod troskami mohl být ještě někdo živý. Jeden z šéfů zásahu vydává příkaz, aby se záchranné akce zastavily, protože už nemají smysl. Většina vyčerpaných a nevyspalých záchranářů odchází, několik z nich však z posledních sil hledá dál…(oficiální text distributora)

Informace o filmu Zemětřesení na dálnici 880 (TV film)

Režie:

Robert Iscove

Kamera:

Glen MacPherson

Hudba:

Lawrence Shragge

Hrají:

Rubén Blades, Len Cariou, David Morse, Sandy Duncan, Don S. Davis, Ian Tracey, Blu Mankuma, John Pyper-Ferguson, Emily Perkins, Roman Podhora, Eric McCormack, Scott Hylands, Roger R. Cross, Suki Kaiser, Shane Meier, Jeffrey Licon, Jerry Wasserman, Colleen Winton, Kerry Sandomirsky, Monica Parker, Zachary Ansley, Deryl Hayes, Terry David Mulligan, Jennifer Clement

Střih:

Stan Cole

Scénografie:

Richard Hudolin

Kostýmy:

Christina McQuarrie

(další profese)

Zemětřesení na dálnici 880 (TV film) (1993) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Zemětřesení na dálnici 880 (TV film) na ČSFD

46%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/14856-zemetreseni-na-dalnici-880/

Ničivé tornádo (TV film)

Ničivé tornádo (TV film) (2008) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Ničivé tornádo (TV film) (2008):

Tornádo je zlo, se kterým nelze bojovat. Nejde ho porazit ani zastavit, vždy vyhraje. Jediná možnost na přežití je ukrýt se před ním. A potom počítat ztráty. K záchraně života je třeba včasné varování, ale kdo by v oblastech, kde se tornáda běžně nevyskytují, sledoval, jestli nehrozí nebezpečí? Jen náhodou objeví blížící se hrozbu April Saundersová (Mimi Rogers), která se už roky zabývá zkoumáním přírodních živlů. Těžko jí ale někdo uvěří, že se na Seattle žene katastrofa, kterou si jeho obyvatelé neumějí představit ani ve svých nejčernějších nočních můrách…(oficiální text distributora)

Informace o filmu Ničivé tornádo (TV film)

Režie:

Steven R. Monroe

Scénář:

Graham Ludlow

Kamera:

C. Kim Miles

Hudba:

Corey Allen Jackson

Hrají:

Mimi Rogers, Robert Moloney, Andrew Airlie, Elyse Levesque, Michael Ironside, Nicholas Elia, Ryan Kennedy, Ryan Grantham, Matthew Kevin Anderson, Michael Antonakos, Alex Zahara, Sean Campbell, Leanne Adachi

Producenti:

Lindsay MacAdam

Střih:

Asim Nuraney

Scénografie:

Renee Read

Kostýmy:

Tanya Lipke

(další profese)

Ničivé tornádo (TV film) (2008) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Ničivé tornádo (TV film) na ČSFD

30%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/265694-nicive-tornado/

Den blomstertid nu kommer

Den blomstertid nu kommer (2018) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Den blomstertid nu kommer (2018):

Informace o filmu Den blomstertid nu kommer

Režie:

Victor Danell

Scénář:

Victor Danell, Christoffer Nordenrot

Kamera:

Hannes Krantz

Hudba:

Gustaf Spetz

Hrají:

Christoffer Nordenrot, Lisa Henni, Jesper Barkselius, Pia Halvorsen, Magnus Sundberg, Krister Kern, Karin Bertling, Alexej Manvelov, Yngve Dahlberg, Arvin Kananian, Rikard Svensson, Erik Bolin, David Laib, Niklas Jarneheim

Producenti:

Albin Pettersson, Olle Tholén

Střih:

Hannes Krantz

Zvuk:

Olle Tholén

Scénografie:

Rasmus Råsmark

Masky:

Sara Hogg

(další profese)

Den blomstertid nu kommer (2018) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Den blomstertid nu kommer na ČSFD

63%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/600919-den-blomstertid-nu-kommer/

Tornádo (TV film)

Tornádo (TV film) (1996) online ke shlédnutí zdarma

Obsah filmu Tornádo (TV film) (1996):

Samantha Callenová, úřednice z Washingtonu, přijíždí do Byronu v Texasu, kde skupina nadšenců vyvinula přístroj na zaznamenávání informací o tornádech. Meteorolog doktor Branson a jeho pomocníci Jake Thorne, Tex a Oliver by rádi dostali vládní grant, aby mohli ve svých výzkumech pokračovat a přístroj vyzkoušet. Včasná varování před tornády by pomohla zachránit mnoho životů. Jen Samantha ale ví, že o projektu je už dávno rozhodnuto, a to v negativním smyslu, protože lobby proti ochraně životního prostředí chce vzít dotace všem projektům, které byť jen zmiňují problém oteplování zeměkoule. Skupině se prozatím nedaří dostat se včas do středu tornáda, kde by mohli přístroj umístit a s jeho pomocí získat cenné informace o této přírodní pohromě. Samantha se proto chystá zpět do Washingtonu, když náhle přichází hlášení o blížícím se tornádu. Vědci se ihned vydávají na cestu. Přestože Jake správně odhadne, kam bude tornádo směřovat, větrný vír se po chvíli otočí zpět a ve čtvrthodině zdevastuje městečko Roseville. Samantha poprvé vidí množství mrtvých a zraněných, zničené domy a všeobecnou zkázu. Je velice otřesena a rozhodne se neuposlechnout příkazu k návratu. Mezitím se chystá další, ještě nepoměrně ničivější tornádo…(oficiální text distributora)

Planeta země se nachází ve stadiu globálního oteplování. V přírodě dochází k výskytu úkazů, které byly dříve vzácné. Skupina tzv. lovců tornád projíždí oblastmi s velkým výskytem těchto jevů a testuje nová zařízení. Snaží se nalézt návod k jejich včasnému předpovídání. Může ale člověk ovládnout přírodu?(Peta_N)

Informace o filmu Tornádo (TV film)

Režie:

Noel Nosseck

Scénář:

John Logan

Hudba:

Garry Schyman

Hrají:

Bruce Campbell, Shannon Sturges, Ernie Hudson, L.Q. Jones, David Stokey, Juli Erickson, Amy Maner, Mona Lee Fultz

Producenti:

Randy Sutter

Střih:

David Codron, Robert Florio

Kostýmy:

Robert M. Moore

(další profese)

Tornádo (TV film) (1996) ke stažení zdarma

Hodnocení filmu Tornádo (TV film) na ČSFD

33%

Odkaz na ČSFD

http://www.csfd.cz//film/11254-tornado/